Zarrab davasında flaş gelişme: Erdoğan dosyaya nasıl girdi!

Gündem 27 Kasım 2017 22:05
Videoyu Aç Zarrab davasında flaş gelişme: Erdoğan dosyaya nasıl girdi!
A
a

Zarrab davasında flaş gelişme: Mahkeme, juri heyetine soracağı isimler arasına...

Reuters’ın haberine göre Mehmet Hakan Atilla tek başına hakim karşısına çıkacak. Habere göre Zarrab davası bu hafta görülmeyecek. Mahkeme, juri heyetine soracağı isimler arasına ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ı da aldı.

Hâkim Richard Berman olası jüri üyelerine, Atilla'nın davada yargılanan tek sanık olduğunu söyledi.

Jüri seçiminde dağıtılan “potansiyel tanıklar” listesinin son ismi olarak Rıza Sarraf'ın yer aldığını, New York Times muhabiri Benjamin Weiser da teyit etti.

JURİ SEÇİMİ

Rıza Sarraf'ın yanı sıra New York'ta tutuklu olarak yargılanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ile, aynı dava kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, eski Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan'ın da aralarında bulunduğu sanıklar için jüri seçimi yapılıyor.

ABD hukuk literatüründe "Jencks materyali” olarak tabir edilen ve savcılığın elinde bulunan işbirlikçi sanığın itirafları anlamına gelen dosyalarda Zarrab'ın yer aldığı iddiası gündeme gelmişti.
Ayrıca Mahkeme heyetinin jüriye tanıyıp tanımadıklarını soracağı bir liste hazırladı. Hazırlanan listede, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış gibi isimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer alıyor. Erdoğan'ın yanı sıra oğlu Bilal Erdoğan'ın ismi de listede yer alıyor.

Öte yandan New York Times muhabiri Benjamin Weiser, mahkemede tanık olarak dinleceklerin listesini paylaştı. Listede, Reza Zarrab'ın yanı sıra Zarrab'ın da ailenin yer alması dikkat çekti.

İşte o listeler:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ